Металочерепиця Київ та профнастил – сучасний матеріал без якого не обходиться жодне будівництво (покрівля, паркани , огородження, облицювання стін та стель, заливка міжповерхових перекриттів), профнастил надійний, довговічний та міцний. Але не варто забувати і про додаткові елементи до профнастилу . Бажано щоб Ви ці елементи замовляли там же, де і покрівельний матеріал, тому що є ймовірність не потрапити в потрібний колір, наприклад, мателочерепиці та покрівельних елементів. Чому? Відповідь проста у кожного виробника метал кольоровий з покриттям поліестер може бути різної партії і тоді ймовірність відтінку одного і того ж кольору велика. Купуючи все в одному місці, у вас буде гарантія сумісності за кольором та швидкого монтажу.
Навіщо потрібні додаткові елементи?
Основні додаткові елементи:
Коник плоский – захист зовнішніх стиків на покрівлі. Такий коник встановлюється в місцях, де з'єднуються скати покрівлі, що забезпечує рівномірне стікання води без проникнення під профнастил або металочерепицю. Надійно захищає покрівлю від пилу, бруду, вологи та інших атмосферних опадів. Захищає краї металочерепиці чи профнастилу від різких поривів вітру та зриву листів із покрівлі.
Фігурний коник - підвищує міцність, стійкість до погодних умов та механічних впливів покрівельне покриття, надійно захищає дах від попадання снігу та дощу під покрівлю, виконує всі функції плоского коника, але візуально привабливіше виглядає на покрівлі з ухилом більше 35 градусів.
Єндова – єдиний покрівельний елемент, монтаж якого проводиться ще до кріплення металочерепиці до основи даху. Ця планка потрібна також для рівномірного стікання води, яка продовжує термін служби покрівлі.
Накладка розжолобка (Планка стику) надає презентабельний зовнішній вигляд, закриває металеві краї металочерепиці при стиковках внутрішніх кутів покрівлі.
Елементи примикання - планки примикання під профнастил та металочерепицю закривають щілини та дірки між стіною та покрівлею, біля димарів та шахт вентиляції. Якщо в місцях примикання використовується герметик, планка виконує ще й притискну функцію, забезпечуючи повну герметизацію стику.
Торцева планка – виконує декоративну та захисну функцію на торцевих частинах майбутньої покрівлі всієї конструкції даху, встановлюється на торцях покрівлі, захищаючи листи металочерепиці чи профнастилу від затікання вологи та підриву при поривах вітру.
Планка карнизу для покрівлі - спрямовує потік води в жолоб, які встановлюються по краях даху, захищає торцеву частину обрешітки від попадання вологи, гнилі та плісняви. Монтаж карнизної планки виробляють під металочерепицю та профлист.
Планка зовнішнього кута - утримує профнастил або металочерепицю, надає додаткову герметичність. Планка зовнішнього кута необхідна в місцях переходу різних площин покрівлі. Виконує захисну функцію країв металочерепиці від вітру та вологи, а також застосовується як декоративна планка на стиках.
Снігозатримувачі - не дають снігу пластами впасти з покрівлі під час потепління взимку та навесні, така планка рівномірно розподіляє навантаження від снігу на даху.
Забірна планка - Виготовляється у вигляді п-подібного профілю, захищає стик профнастилу від корозії та надає паркану завершеного вигляду. Планка виготовляється під колір огорожі та марку профнастилу, що дозволяє максимально досягти міцності конструкції та естетичності всіх елементів.
Пароізоляція
Кріплення -саморези покрівельні та стінові по металу та для дерева, заклепки
Купуйте всі додаткові планки до покрівлі в одного виробника, який продає профнастил і металочерепицю: у цьому випадку є більше шансів потрапити в колір додаткових планок і покрівельного покриття (профнастил, ме'алочерепиця), тому що все це катається з одного рулону.